Jak začala nejlepší kapela

1. února 2008 v 18:23 | Dominik Macháček |  Vznik SOAD
System Of A Down
Kapela byla založena roku 1993 v Los Angeles. Tam se sešli SERJ TANKIAN a DARON MALAKIAN. Oba si skvěle rozumněli a tak se rozhodli,že založí svou kapelu přesto,že oba tehdy hráli v jiné kapele. Tak tedy založili kapelu Soil později si našli bubeníka Andyho Khatchaduriana. Potom se k nim přidal basák SHAVO ODADJIAN,který se později stal jejich manažerem. Andymu nevyhovoval styl skupiny a tak od nich odešel...Potom kápli na JOHNA DOLMAYANA který se stal jejich bubeníkem. Na konec se přejmenovali na SYSTEM OF A DOWN díky Daronové básni VICTIMS OF A DOWN.Serjovi,ale název SYSTEM OF A DOWN zněl lépe....
Později začali nahrávat svoje první DEMO KAZETY a měli veliký ůspěch....Tehdy když měli v jednom klubu vystoupení všiml si jich producent RICK RUBIN (slayer,red hot chilly peppers,Limp Bizkit). System of a Down ho na tolik uchvátila,že jim nabídl smlouvu s labelem American Recording .Skupina řekla ano a rozhodla se s Rickem spolupracovat .Natočili své první album v roce 1998 s názvem System of a down. Album mělo v Americe veliký ůspěch a bylo oceněno platinovou deskou. V srpnu roku 2001 vychází další album s názvem Toxicity,kterého bylo prodáno přes 6 000 000 a tak udělalo totální průlom mezi americkými deskami. Album bylo oceněno 6 platinovými deskami... V roce 2002 se vydalo další album s názvem Steal This Album, ale nemělo takový ůspěch a kritici na něj zanevřeli.
V roce 2003 začali dělat své další album Hypnotize,alechtějí ho vydat ajko jedno abum....Piozději se rozhodnou pro dvojalbum Mezmerize/Hypnotize (uchvátit,hypnotizovat).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 OxyG3n OxyG3n | 24. května 2008 v 17:30 | Reagovat

Bomba

2 Asbe Asbe | Web | 16. dubna 2011 v 20:18 | Reagovat

Dobrý :) ještě by to chtělo poladit a dobrý info... taky teď  dělám web o soadech když jsou zase spolu.. :) www.soad.eu check this out and fuck the system !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama